FreshMail.pl
Cze 25

Spotkania ze świadomością – sesja 3

Sesja 3 Grupy Wiosennej Krakowskiej – to już półmetek  cyklu Studiów Zawodowych Coachingu. Choć pogoda, jak w całej Polsce, zrobiła nam psikusa i nikomu nie było w głowie korzystać z altany, ogrodu czy tarasu, jednak w domu Mukoid promieniowało światło i ciepło. Słychać było śmiechy i entuzjastyczne oklaski, choć zdarzały się też chwile głębokiego wzruszenia…

Budowanie świadomości z Kubą Rozbickim to doświadczenie, które dla wielu naszych studentów bywa punktem przełomowym ich coachingowej przygody. Właśnie na tej sesji odkrywają jak zza „twardych” konturów trenowanych dotąd kompetencji, wyłaniają się jakości bardziej „miękkie” – wartości, emocje, a nawet duchowość. Poznają narzędzia, które pozwalają pracować z klientami na głębszych poziomach, pomagać im zmagać się ze swoimi trudnymi przeżyciami, ograniczającymi przekonaniami, lękami, niewiedzą. No i robią to, co zawsze najbardziej cenią sobie adepci coachingu – trenują, coaczując się wzajemnie, a potem dostają rzetelne feedbacki, które najpierw stanowią zarzewie do dyskusji, a następnie są pomostem do dalszego rozwoju.

Jeden z mistrzów coachingu, Marshall Goldsmith, mawia że rozwój zaczyna się od przyjęcia informacji zwrotnej. Zaś Henry Ford powiadał, że kluczem do sukcesu jest zrozumienie punktu widzenia innych ludzi. To właśnie robimy i tego uczymy się na naszych studiach. A potem praktykujemy to podczas coachingów z naszymi klientami i „zarażamy ich” tą cenną umiejętnością.

Budowanie świadomości – to jak gdyby poszerzanie tego świata, który każdy z nas nosi w sobie i w sposób naturalny uważa za jedyny prawdziwy. Budowanie świadomości to z całą pewnością nie jest spektakularnie szybka ścieżka do sukcesu. To raczej zatrzymanie się w drodze, by rozejrzeć się wokół, może nawet zejść na chwilę z trasy, aby przyjrzeć się jej i sobie – innymi oczami, z innego miejsca, w innej perspektywie. To także przyglądanie się temu, co nas otacza – ludziom, ideom, wyzwaniom, pokusom.  Z całą pewnością budowanie świadomości jest to droga, na której dzięki prawdziwym spotkaniom z innymi ludźmi (akcent stawiam na „prawdziwy” i „innymi”), mamy okazję spotkać siebie – w swojej prawdzie.

 

***

Ewa Mukoid

Newsletter Mukoid

Zapraszamy do zapisania się na nasz Newsletter!

Zapisz mnie na newsletter Mukoid (możesz wypisać się w każdym momencie).

FreshMail.pl